Zmieniamy wizerunek Śląska – Katowice na start

Dziś zaczynamy nasz drugi cykl wydawniczy „Zmieniamy wizerunek Śląska”. Tym razem chcemy Wam pokazać, że Śląsk to miejsce sprzyjające rozwojowi biznesu i powstawaniu nowych miejsc pracy. Śląsk jest regionem ulegającym stałym przeobrażeniom. Ciągle obserwujemy jego rozwój. Poprawiając wizerunek i estetykę regionu poprzez rewitalizację terenów poprzemysłowych tworzymy nowe miejsca pracy, podnosząc tym samym jakość życia mieszkańców Aglomeracji Śląskiej.
Te działania przyczyniły się do stworzenia około 10 tysięcy nowych miejsc pracy oraz znacząco wpłynęły na rozwój regionu. Nasze starania o zmniejszenie bezrobocia w naszym regionie zostały docenione. Otrzymaliśmy laur „Dobrego Pracodawcy 2014”. O czym pisaliśmy na naszym profilu.

 

Rewitalizując tereny i obiekty poprzemysłowe nie tylko przywracamy im dawną świetność, ale również tworzymy potrzebne miejsca dla rozwoju biznesu. Jednym z takich zrewitalizowanych terenów jest Nowy Baildon w Katowicach. Odbudowując obiekty wykorzystaliśmy nowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne. Efektem tego są nowoczesne biurowce, powierzchnie usługowo-handlowe oraz powierzchnie magazynowe. Poniżej przedstawiamy kilka inwestycji z tego Nowego Baildonu i centrum Katowic.

Centrum Biznesowe RAWA OFFICE to jeden z kompleksów biznesowych na Nowym Baildonie. Znajduje się przy ulicach: Szewczenki 8 – 8b oraz Marcina 13. Centrum składa się z trzech wolnostojących biurowców. Dwa z nich zostały już zrewitalizowane:

Szewczenki1 szewczenki2 szewczenki3

Na terenie trzeciego biurowca RAWA OFFICE przy ulicy Marcina 13 rozpoczęliśmy prace rewitalizacyjne tego siedmiokondygnacyjnego obiektu. O naszych pracach pisaliśmy w jednym z naszych artykułów – zapraszamy do lektury.Warto nadmienić,że na terenie Rawa Office do tej pory powstało 850 miejsc pracy.

 

Centrum Biurowe CHORZOWSKA 108 to inna inwestycja będąca na terenie Nowego Baildonu. Odnawiając ten obiekt tworzyliśmy nowe miejsca pracy oraz miejsce dla rozwoju biznesu regionalnego oraz krajowego. To miejsce dało 400 nowych miejsc pracy.

chorzowska 108

Biurowce czy lokale usługowo – handlowe przy ulicy Żelaznej 11, Żelaznej 15b czy Żelaznej 17 to kolejne miejsca gdzie powstały nowe miejsca pracy. Dobra lokalizacja tych obiektów, w śródmiejskiej strefie miasta w pobliżu Centrum handlowego Silesia City Center, sprzyja rozwojowi biznesu.

 

 

Już przez nas wspomniane Centrum Biurowo-Konferencyjno-Usługowe OPOLSKA 22 też jest jednym z naszych zrewitalizowanych obiektów. Znajduje się ono w centrum Katowic, niedaleko od dworca PKP, PKS i przystanków komunikacji miejskiej. Miejsce to aktualnie oferuje nie tylko powierzchnie biurowe w wysokim standardzie wykończenia, ale również nowoczesne sale konferencyjne, które są doskonałym miejscem do organizacji konferencji,szkoleń,spotkań biznesowych, bankietów czy eventów. W tym kompleksie znajduje się 2000 miejsc pracy.

opolska 22

Aktualnie w centrum Katowic przygotowujemy nowe Centrum Biznesowe MICKIEWICZA 15.Zlokalizowane jest ono u zbiegu ulic Mickiewicza i Sokolskiej. Więcej o możliwości wynajmu powierzchni biurowej w Centrum można przeczytać już na naszej stronie internetowej. A my napiszemy o nim niebawem.

Wszystkich zainteresowanych wynajmem powierzchni biurowej zapraszamy do kontaktu z Działem Nieruchomości.

Chcesz wiedzieć więcej sprawdź te linki:

http://www.opal.pl/images/folder/folder_opal_2014.pdf

http://www.opal.pl/biura-katowice

http://www.opal.pl/lokale-handlowe-katowice

http://www.opal.pl/magazyny-katowice

http://www.opal.pl/oferty/149-katowice-szewczenkimarcina

http://www.opal.pl/oferty/180-katowice-chorzowska-108

http://www.opal.pl/oferty/236-katowice-zelazna-11

http://www.opal.pl/oferty/250-katowice-zelazna-15b

http://www.opal.pl/oferty/201-katowice-zelazna-17

http://www.opal.pl/oferty/184-katowice-opolska-22

Możliwość komentowania jest wyłączona.